Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 

    LAZER TEDAVİLERİ  
Lazer Epilasyon

Akne (Sivilce) Tedavisi

Kılcaldamar (Varis) Tedavisi

Cilt Gençleştirme

Dövme Silme

Leke Tedavisi

  LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

Lazerle leke tedavisinde prensip melanin ihtiva eden melanozon ve melanositlerin kısmen selektif fototermoliz ile hasara uğratılması ve melanin adacıklarının parçalanarak fagositozunu sağlanması esasına dayanır.

*LAZER TERAPİ İLE HANGİ LEKELER TEDAVİ EDİLEBİLİR? 

·          Güneş lekeri

·          Kozmetiklere bağlı gelişen lekeler (berlock dermatiti)

·          Yaşlılık lekeleri

·          Pigmentasyonlar

·          Çiller (lentigo)

·          Dövmeler

·          Derin lekeler (nevüs orta)

·         

·          İyi huylu nevüsler

·          Diğer lekeler

 

*HER LAZER LEKE TEDAVİSİNDE KULLANILABİLİR Mİ?

Her lazer lekelerin tedavisinde kullanılamaz.Leke tedavisinde kullanılabilecek bir lazerin lekelenmeyi sağlayan melanositlere duyarlı enerji ihtiva etmesi gerekir yada lekelenmeyi sağlayan bu hücre kanıtı ortadan kaldıracak soyma işlemini gerçekleştirmesi gerekir.

Leke tedavisinde öncelikle Q switch modülü bulunan sistemleri tercih edilmelidir.Ruby lazer sistemleri derine uzanan lekelerde daha etkilidir ve bu lazerler selektif fototermoliz işlemini gerçekleştirirler.Dolayısıyla leke tedavisinde ilk tercih edilen en etkili yöntem lazer metodudur.

     *LEKE TEDAVİSİNDE KULLANILACAK LAZERLER NELERDİR?

       Leke tedavisinde çok başarılı kullanılacak lazerler grubu

·          Ruby lazerler / Qswitch

·          Copper bromide lazer

    *Leke tedavisinde az başarılı lazer grubu

·          Alexandrite lazerler / Q switch

·          co2 lazerler

·          Dye lazerler

*LEKE TEDAVİSİNDE LAZERTERAPİYE YAKLAŞIM NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle lekelerin dermatolojik açıdan değerlendirmeleri yapılmalıdır.Klinik bilgi ile birlikte tedaviye kara verilmelidir.Özellikle malign değişim ihtimali gösterme ihtimali,buluna lezyonlarda mutlaka biopsi yapılmalıdır.Biopsi sonrasında benign sonuç alındıktan sonra lazer terapi uygulanmaktadır.Ancak malign değişim gösterdiği bilinen leke lezyonları lazerle tedavi edilmelidir.

*LEKELER LAZERLE KAÇ SEANSTA TEDAVİ EDİLEBİLİR?

Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir.O nedenle yüzeysel lekeler (çiller,yaşlılık lekeleri,güneş lekeleri gibi) genellikle 1 yada 2 seansta tedavi edilirler.Ancak derine uzanan lekeler 2-4 seansta tedavi edilirler.Wood ışığında derine uzanan lekeler beyaz röfle verirken yüzeysel lekeler beyaz röfle vermezler.

*LEKELER TEDAVİ EDİLDİKTEN SONRA TEKRAR OLUŞABİLİR Mİ?

Tüm leke tedavi metodlarında olduğu gibi lazerle leke tedavisinde de leke tedavi edildikten sonra aynı bölgede tekrar gelişebilirler.Ancak şu nokyada çok önemlidir ki daha önce lazer uygulaması yapılan bir bölgede lekenin tekrar gelişmesi olasılığı lazer terapi uygulaması yapılmamış bir bölgeye göre daha düşüktür.

Bu sonuç az etkili lazer grubunda co2 lazer ve Erb Yag lazerler için geçerli değildir.Bu lazerle leke tedavisi sonrası lekelerin tekrar oluşum olasılığı lazer uygulaması yapılmamış bir bölgeye göre daha yüksektir.Aksine çok derin soyma işleminden sonra lekeli bölgelerde çok nadir hipopigmentasyonlar da gelişebilir

 *  LAZERLE LEKE TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

·          Lekelerin kısa sürede tedavi edilebilmesi imkanı

·          Tedavide kolay hasta toleransı

·          Tedavide anestezi gerektirmeme

·          Tedavi sonrası sosyal ve iş hayatının kısıtlanmaması

·          Hastanede yatmayı gerektirmeme

·          Tedavi sonrası enfeksiyon riskinin olmaması

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.