Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 

    LAZER TEDAVİLERİ  
Lazer Epilasyon

Akne(Sivilce)Tedavisi

Kılcaldamar (Varis) Tedavisi

Cilt Gençleştirme

Dövme Silme

Leke Tedavisi

 

LAZERLE AKNE ( SİVİLCE) TEDAVİSİ

Lazer sistemleri ile aktif akne (sivilce)’ yi lazerle tedavi ettiğimizi müjdeliyoruz. Lazer endikasyonlarına her geçen gün yenileri ekleniyor.Yeni araştırmalar lazerin yüzde vücutta ve sırttaki sivilcelerde güvenli ve etkili bir tedavi olduğunu göstermekte.

Lazerle akne tedavisinin avantajları ?

Lazer akne tedavisi (sivilce tedavisi) akne lezyonlarını temizlemekte ve gelecekte yeniden oluşmasını engellemektedir.Tedaviden hemen sonra okula ya da işe dönebilirsiniz.Tek yan etkisi ciltte hafif kızarıklık olacaktır.Lazer tedavisi diğer ilaç tedavileri gibi ciltte uzun süreli kuruma, aşırı kızarıklık ya da mental depresyona yol açmamaktadır.

Etki nasıl oluşur ?
Aknenin oluşum mekanizması çok yönlü olmakla birlikte propionibacterium acnes mikrobu en önemli rolü oynamaktadır.Aknenin ilaçlarla (antibiyotik ve retinoidlerin) tedavisinde önemli başarılarla birlikte, ilaçlarla ortaya çıkan yan etkiler ve bu mikrobun hergün antibiyotiklere karşı kendini geliştirmesi; alternatif tedavilerin araştırılmasına yol açmış ve bu çalışmalar KTP lazerin akne üzerine önemli etkisi ortaya koymuştur.
Lazerin ana etki mekanizması kromofora ışının çekilerek sadece kromofor içeren hücrelere etki göstermesidir. Lazer cilde uygulanınca akne mikrobunun içindeki porfirin III lazer ışınını çekip aktive olmakta ve mikrobun içinde öldürücü kimyasallar (serbest oksijen radikalleri) ortaya çıkmaktadır.Böylece sivilcenin ana faktörü mikrop, sonuç olarak zarı parçalanarak ölmekte, sivilce tedavi edilmektedir.

Etkiyi ne zaman göreceksiniz ?
Etkisi zamanla artan şekildedir.İlk tedavi seansından sonra hemen ilerleme göreceksiniz.Akne lezyonlarının sayısı ve şiddeti tedavi boyunca azalacaktır.Bazı hastalar tedaviden 2 ay sonra ilerleme görülebilir.

Ne kadar sıklıkla tedaviye girilir?
Tedavi normal şartlarda 2 haftada sonlanır.Her hafta 2 defa lazer uygulaması yapılır.Ancak cilt yapısına göre doktorumuz size farklı bir tedavi şeması da önerebilir.

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.